דף הבית >

> כתבה

חדשות הנדל"ן

אתר בניה

שיתוף‭:‬

MAIN
MAIN
MAIN

מתחם מוגדר שמשמש לעבודות בנייה. 

מתחם זה מחויב להיות מגודר עפ"י פקודת הבטיחות בעבודה. על הגדר נדרש למקם שלטי אזהרה ברורים קריאים ובגובה העיניים המתריעים על הסכנות הקיימות באתר והסמוך לו.

האחריות על גידור ושילוט של אתר בניה מוטלת על מתכנני ומנהלי האתר, הקבלנים המבצעים את העבודות,  מנהל העבודה וממונה הבטיחות במקום. על הגדר להיות בנויה באופן שימנע כניסה של הציבור לאתר למעט בנקודות גישה מיועדות לכך. בנוסף יותקנו שלטי אזהרה ייעודיים לעובדים באתר, המתארים את הסכנות בתוך האתר ואת אמצעי הזהירות הנדרשים מהעובדים.

אתר בנייה יוגדר ככזה גם אם הינו מאוכלס ומתבצעות בו עבודות בנייה אשר נדרש להם היתר כמו במקרים מסוימים של תוספות בנייה או תמ"א  38/1.

באתר של משרד העבודה קיים רישום של כל האתרים הפעילים אשר נכללים בקטגוריות המחייבות היתר בנייה

על מנת להקים אתר בנייה יש להגיש ולקבל היתר בניה, יש איסור מוחלט להתחיל כל עבודת בנייה ובכלל זה עבודות חפירה ללא היתר בנייה. חוק התכנון והבנייה התשכ"ה 1965 מוגדרות כל עבודות הבנייה הנדרשות להיתר. ישנם אתרי בנייה אשר פועלים מתוקף מספר היתרים אשר מונפקים על פי סדר שלבים כמו עבודות עפר דיפון וחפירה. היתר לבניית חלק ראשון של המבנה ולאחריו היתר לשלב נוסף. כל היתר מאפשר רק את עבודות הבנייה המפורטות בו. גן במקרה שהוגשה בקשה להיתר לשלב הבא.

את אתר הבנייה מקימים באמצעות תכנית: המשורטטת ע"י מודד ע"ג מפה טופוגרפית של האתר בקנה מידה של 1:250. תכנית זו הינה חלק מתשריטים שמהווים הנספח להיתר (גרמושקה).   תכנית האתר כוללת את קונטור האתר, תוואי גידור היקפי, סימונים של  כניסה ויציאה, סימון תנועה ומסלולים לפינוי פסולת, סימון הזנות חשמל לאתר\גנרטור, מיקום ציוד כיבוי וברזי שריפה, מיקום עצים במגרש ובסביבתו אשר לא אושרו לכריתה או להעתקה, כולל פתרון הגנה מפני פגיעה במהלך העבודות, מבנים המיועדים להריסה, מיקום משטח בטון לשטיפת גלגלי המשאיות במקרה ויש צורך, גגונים, מעברים מקורים זמניים ופיגומים בשטחים ציבוריים סימון של כל הכלים והמתים שימוקמו באתר כמו העגורנים  בצירוף סימון רדיוס הפעילות שלהם סימון מיקומי מבני עזר ואחסון החומרים.

הגורמים האחראים להקמת האתר מכינים נהלים והנחיות:

נוהל לביצוע עבודות מיוחדות (חפירות, הקמת פיגומים, הרכבות),

נוהל איתור וסילוק מפגעי בטיחות.

נוהל לבדיקת ציוד מסמכים וחומרים,

נוהל למניעת סיכונים בתהליכי בנייה,

נוהל תיאום בטיחותי בין הקבלן הראשי לקבלני המשנה, 

התכנית האתר תהיה חתומה על ידי עורך הבקשה להיתר בנייה או יועץ בטיחות והיא מוגשת לגופים בעלי סמכות סטטוטורית אשר האתר נמצא בתחום שיפוטם כמו: 

מחלקת הפיקוח של הרשות, מחלקת תיאום הנדסי של הרשות, כיבוי אש, משטרה, ועוד , על פי דרישות הוועדה המקומית.

על פי תקנה 166 בתקנות הבטיחות בעבודה (עבודות בנייה) התשמ"ח 1988, הקבלן המבצע מחוייב בהכנת להכין "תכנית ארגון בטיחותי של אתר הבניה" באתר הכולל מעל 50 עובדים. תכנית זו נדרש כתנאי לקבלת היתר הבנייה ו/ או אתר שגובהו הסופי יעלה על 25 מ' ממפלס ה0.00 ו'או אתר בו יוצבו שני עגורני צריח ויותר.

תכנית ארגון האתר מהווה נספח סטטוטורי להיתר הבנייה וכל חריגה ממנה תיחשב כסטייה מהיתר הבנייה.

שלבי הביצוע באתר בנייה:

 1. עבודות ניקוי המגרש שעליו יתבצעו עבודות הבנייה ובגבולות המגרש המסומנים בהיתר הבנייה. עבודות אלו כוללות הסרת מפגעים  פינוי מבנים  המיועדים להריסה ופינוי ההריסות ופסולת, 
 2. גידור המגרש על פי גבולות המגרש המסומנים בהיתר הבנייה.
 3. חיבור חשמל זמני (טופס 2) 
 4. הקמת מתקנים זמניים שישרתו את האתר ועובדיו.
 5. עבודות עפר הכוללות חפירה, סילוק האדמה שנחפרה, ביטון ובניית קירות תמך כדי לייצב את הקרקע הגובלת במגרש מכל צדדיו.
 6. שאיבת מי תהום באתרים בהם קיימים מי תהום.
 7. זימון תוואי יסודות ומפלס 0.00 ע"י מודד
 8. הכנת תשתית ליסודות על פי תכניות המסד של מהנדס הקונסטרוקציה.
 9. הקמת שלד הבניין על פי תכניות מהנדס הקונסטרוקציה
 10. ביצוע בדיקות מחייבות על פי חוק בשלב יסודות ובניית השלד
 11. עבודות איטום חלקי המסד וקומות המסד על פי הנחיות יועץ האיטום
 12. התקנת תשתיות ביוב וסילוק מי גשם 
 13. התקנת תשתית למערכות טכניות ואלקטרו מכניות.
 14. הכנת תשתית לחלונות (משקופים עיוורים) במעטפת
 15. בניית מחיצות פנים
 16. עבודות גמר חוץ ופנים
 17. התקנת קבועות סניטאריות, נגרות קבועה מסגרות וגופי תאורה
 18. התקנת חלונות
 19. סיום עבודות גמר
 20. עבודות פיתוח חוץ, התקנת שערים מטבח חוץ תשתיות גינה וכיוצ"ב.

.

> הצג תגובות

< הסתר תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שאולי יעניינו אותך

מבזקים

פועל נפגע מחפץ כבד – ונהרג

פועל כבן 50, נהרג באתר בנייה בסמוך ללוד. האיש נפגע מחפץ כבד, סבל מחבלה רב-מערכתית ופראמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותו במקום.

הצטרפו לניוזלטר של נדל"ן ניוז

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬

תיאור‭ ‬התפקיד‭:‬ לחברת‭ ‬בנייה‭ ‬יזמית‭ ‬ומבצעת‭ ‬מהמובילות‭ ‬במשק‭ ‬דרוש‭/‬ה‭ ‬מהנדס‭ /‬ת‭ ‬ביצוע‭ ‬בעל‭ /‬ת‭ ‬ניסיון‭ ‬בתחום‭. דרישות‭ ‬התפקיד‭: ‬ ‮- רישיון‭ ‬מהנדס‭ ‬ביצוע‭ / ‬בניין‭

דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬

לחברה‭ ‬יזמית‭ ‬בתחום‭ ‬הנדל‭"‬ן‭ ‬דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬בעל‭ ‬התפקיד‭ ‬יוביל‭ ‬את‭ ‬הפיתוח‭ ‬העסקי‭, ‬שווק‭ ‬ומכירה‭, ‬וניהול‭ ‬כלכלי‭ ‬של‭ ‬כלל‭ ‬תהליכי‭ ‬היזום‭ ‬בחברה‭…‬

דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬

לחברה‭ ‬יזמית‭ ‬בתחום‭ ‬הנדל‭"‬ן‭ ‬דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬בעל‭ ‬התפקיד‭ ‬יוביל‭ ‬את‭ ‬הפיתוח‭ ‬העסקי‭, ‬שווק‭ ‬ומכירה‭, ‬וניהול‭ ‬כלכלי‭ ‬של‭ ‬כלל‭ ‬תהליכי‭ ‬היזום‭ ‬בחברה‭…‬