דף הבית >

> כתבה

חדשות הנדל"ן

הילדים רצו לממש את הירושה – ומכרו 40 דונם בנס ציונה במעל 15 מיליון שקל

הרוכשת היא חברת שבירו לנד שכבר רכשה לפני כשנתיים 20 דונם צמודים – ופועלת לשינוי יעוד הקרקע ולקבלת זכויות לבניית כ-600 יח"ד על כלל השטח | פרסום ראשון

שיתוף‭:‬

המתחם בחלקה הדרומי של נס ציונה
המתחם בחלקה הדרומי של נס ציונה
המתחם בחלקה הדרומי של נס ציונה
המתחם בחלקה הדרומי של נס ציונה
המתחם בחלקה הדרומי של נס ציונה
המתחם בחלקה הדרומי של נס ציונה

חברת שבירו לנד רכשה 40 דונם של קרקע חקלאית בחלקה הדרומי של נס ציונה, על פי הערכות של גורמים בשוק, ביותר מ-15 מיליון שקל. בשוק הנדל"ן של היום, על אף הקיפאון החלקי, נראה שמדובר במחיר נמוך – גם עבור קרקע חקלאית.

שבירו לנד הוקמה על ידי מאיר צ'צ'קס לפני יותר מ-20 שנה. החברה מתמחה ברכישת קרקעות, מכירת זכאות לבנייה, והיא גם יוזמת את הבנייה על הקרקע. בחודשים האחרונים ניהלה מגעים לרכישת הקרקע מול חברת דטורה מקרקעין ומול משפחת ירושלמי הפתח תקוואית. אב המשפחה הלך לעולמו, והיורשים ביקשו למכור אותה.

נס ציונה זוכה לתנופת פיתוח מרשימה, במקביל להקמתו של רובע חדש בעיר שיגדיר מחדש את גבולות הגזרה של העיר. ברובע יאושרו לבנייה יחידות דיור לצד שטחי מסחר ותעסוקה נרחבים. בין החברות שבונות באותו רובע אפשר למצוא למשל את פרשקובסקי. בנוסף, מתוכננים ברובע עשרות דונמים של שטחי גינות ושטחים ירוקים, כולל פארק גדול בשטח של כ-300 דונם. שטח התוכנית של הרובע החדש כולל בתוכו את עתודת הקרקע האחרונה והגדולה ביותר בעיר, יחד עם היותה סמוכה לשכונת רחובות ההולנדית, פארק המדע ולקאנטרי של רחובות. על פי נתוני אתר מדלן, המחיר למ"ר בנוי בעיר עומד על כ-32 אלף שקל, ומחיר דירה ממוצעת – כמעט 2.9 מיליון שקלים.

לפני כשנתיים רכשה שבירו לנד קרקע צמודה בשטח של כ-20 דונם, כך שכעת עומדים לרשותה במתחם כ-60 דונם. בחברה צפויים להתחיל במהלך של שינוי יעוד הקרקע מחקלאית למגורים, כאשר לדברי צ'צ'קס, בשיחה עם אתר חדשות מרכז הבנייה הישראלי, אם תהיה סחבת מבחינת הרשות המקומית, התוכנית תקודם עצמאית דרך הוועדה המחוזית. הערכה היא כי על אותם 40 דונם ניתן יהיה לבנות כ-400 יחידות דיור. בסך הכל, כולל אותם 20 דונמים שנרכשו לפני כשנתיים, התכנון של צ'צ'קס הוא בניית כ-600 יחידות דיור.

צ'צקס, בן 56 מחולון, מעריך שתוך חמש עד שבע שנים ניתן יהיה להתחיל לבנות במקום, אבל הוא כבר החל לשווק חלק מהקרקע – בכ-280 אלף שקל ליחידת דיור. הקרקעות שישווקו ללקוחות ויושבחו, ירשמו על שם הבעלים בטאבו.

מאיר צ'צקס

שבירו לנד מתמחה באיתור הזדמנויות נדל"ן למשקיעים במיקומים האסטרטגיים ובעלי פוטנציאל השבחה, ובין היתר רכשה קרקעות לאורך השנים בפרויקט חוף התכלת בהרצליה, מתחם פי גלילות, מתחם שדה דב, מתחם ה-1000 בראשון לציון ועוד. בנוסף, היא גם החלה להשקיע באפיקים נוספים – בין היתר בחברה ביטחונית ובחברת גיימינג.

-מאיר, אתה סוחר בקרקע או גם מתכוון לבנות?

"אנחנו מוכרים קרקעות אבל תמיד שומרים דירות להמשך. הבוננזה הכי גדולה שלנו זה שאנחנו שומרים דירות בכל מתחם. אני נותן ללקוחות להרוויח ואז הם למעשה לקוחות שבויים, ומתגלגלים איתך על כל עסקה שתציע להם. במתחם החדש עשינו מכירה שקטה ללקוחות שהולכים איתנו כבר תקופה. נשאיר לנו 150 דירות ואת היתר נמכור".

-ועדיין נשמע שמצאת קרקע במחיר שלא רואים היום, גם לגבי קרקע חקלאית במרכז הארץ

"מדובר במשפחה שקיבלה ירושה, והילדים היו 'רעבים' לכסף. חיכינו לעסקה הזאת כמעט שנה בגלל שהאבא נפטר ועד שהחליפו כתבי ירושה".

-אז מינפת את הקרקע?

"שום דבר אצלנו לא ממונף. היינו זמינים עם הכסף, באנו עם כסף מזומן, בלי משכנתאות ואשראי. אני לא לא עובד עם אשראים, אלא עם הון עצמי של החברה. אם הייתי ממונף, הייתי כבר בפשיטת רגל".

-אתה לא קבלן. תביא חברת בנייה?

"נביא קבלן מבצע".

> הצג תגובות

< הסתר תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שאולי יעניינו אותך

מבזקים

ערד: פועל נפל מגובה באתר בנייה

פועל בן 44 נפצע בינוני לאחר שנפל מגובה של 4.5 מטרים באתר בנייה בערד. האיש קיבל טיפול במקום ופונה לסורוקה עם חבלות באגן ובגפיים.

הצטרפו לניוזלטר של נדל"ן ניוז

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬

תיאור‭ ‬התפקיד‭:‬ לחברת‭ ‬בנייה‭ ‬יזמית‭ ‬ומבצעת‭ ‬מהמובילות‭ ‬במשק‭ ‬דרוש‭/‬ה‭ ‬מהנדס‭ /‬ת‭ ‬ביצוע‭ ‬בעל‭ /‬ת‭ ‬ניסיון‭ ‬בתחום‭. דרישות‭ ‬התפקיד‭: ‬ ‮- רישיון‭ ‬מהנדס‭ ‬ביצוע‭ / ‬בניין‭

דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬

לחברה‭ ‬יזמית‭ ‬בתחום‭ ‬הנדל‭"‬ן‭ ‬דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬בעל‭ ‬התפקיד‭ ‬יוביל‭ ‬את‭ ‬הפיתוח‭ ‬העסקי‭, ‬שווק‭ ‬ומכירה‭, ‬וניהול‭ ‬כלכלי‭ ‬של‭ ‬כלל‭ ‬תהליכי‭ ‬היזום‭ ‬בחברה‭…‬

דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬

לחברה‭ ‬יזמית‭ ‬בתחום‭ ‬הנדל‭"‬ן‭ ‬דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬בעל‭ ‬התפקיד‭ ‬יוביל‭ ‬את‭ ‬הפיתוח‭ ‬העסקי‭, ‬שווק‭ ‬ומכירה‭, ‬וניהול‭ ‬כלכלי‭ ‬של‭ ‬כלל‭ ‬תהליכי‭ ‬היזום‭ ‬בחברה‭…‬