דף הבית >

> כתבה

חדשות הנדל"ן

הערת אזהרה ברישום מקרקעין

שיתוף‭:‬

MAIN
MAIN
MAIN

הפעולות הקשורות ברישום הערת אזהרה הינן פעולות בסמכותו של משרד השפטים ומתבצעות 

באמצעות הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין.

אלו הפעולות הקשורות להערת אזהרה:

רישום הערת אזהרה או הערה על הצורך בהסכמה (סעיפים 126/128 לחוק המקרקעין).

רישום הערת אזהרה בגין התחייבות כל הצדדים או במסגרת תמ"א 38.

רישום הערת אזהרה בגין התחייבות לרישום משכנתה.

ביטול הערת אזהרה.

הערת אזהרה הינה פעולת רישום במשרד רשם המקרקעין ("טאבו"), המצביע על התחייבות בכתב של בעל המקרקעין או בעל זכות במקרקעין לבצע עסקה או להימנע מתבצע עסקה במקרקעין ספציפי..

גורם הרוכש מקרקעין ומגייס מימון באמצעות משכנתא, יידרש ע"י הבנק לרשום נערת ראזהרנ על הנכס לפני קבלת ההלוואה מהבנק. הערה זו תירשם בטאבו ותוסר רק כאשר יושלםתשלום מלוא החוב לבנק. רישומים דומים יכולים להתבצע עבור גורמים נוספים שבעל המקרקעין מעוניין לאפשר להם ךמנוע את מכירת המקרקעין ללא רשותם.

מטרתה המרכזית של הערת האזהרה הינה לשקף וליידע את כל מי שמתעניין במקרקעין, כי קיימת כבר התחייבות מצד בעל המקרקעין (או בעל הזכות במקרקעין) לביצוע עסקה או להזהיר וליידע על מניעת  ביצוע עסקה במקרקעין מסוים לגביו רשומה האזהרה. כמו כם הערת האזהרה מונעת באופן מעשי, מבעל המקרקעין (או מבעל הזכות במקרקעין), שכבר התחייב לעשות עסקה במקרקעין עם גורם מסויים, לעשות עסקה עם אדם אחרבעניין אותם מקרקעין, אדם או גורם כלשהו (בנק, גורם מוסדי, חברה וכד') שניתנה להם זכות לרשום הערת אזהרה, מבטיחים בעצם פעולת רישום הערת האזהרה,  שהסכמתם תידרש למקרה של חתימת עסקה כלשהי בנוגע למקרקעין לגביו נרשמה הערת האזהרה.

כל קונה אשר חתם על הסכם מכר לגבי מקרקעין כלשהו, יכול לרשום הערת אזהרה על הנכס לטובתו. 

על מנת לרשום הערת אזהרה בטאבו נדרש בד"כ רק ההסכם עליו חומים המוכרים והקונים.

על-פי חוק המקרקעין, ההתחייבות יכולה לבוא לידי ביטוי: בהסכם, ביפוי כח בלתי חוזר, או במסמך אחר  כדוגמת זיכרון דברים, ואם היתה מפורשת או משתמעת, מוחלטת או מותנית. בכל אחד ממקרים אלו רשם המקרקעין יעתר וירשום הערת אזהרה. בקשה לרישום הערת אזהרה יכולה להיות מוגשת גם על ידי אחד הצדדים לעסקה ובתנאי שמצורף מסמך התקשרות חתום בין שני הצדדים.

הערת אזהרה כזו מאפשרת לכל גורם אשר מעיין ברישומו הקנייני של הנכס לדעת האם הנכס נכלל בעסקת מקרקעין אשר מבטיחה בעלות לגורם כלשהו על המקרקעין הספציפי. רישום הערת אזהרה הינו הליך מהיר מאשר תהליך הרישום הסופי ולכן מומלץ לבצע הליך זה בעיקר בעסקאות בהן משך הזמן עד לרישום הסופי בטאבו צפוי להיות ארוך בגלל סוגיות שונות כמו צוואות, עסקאות שבהן מעורבים הליכים משפטיים מורכבים כמו שעבודים או מחלוקות משפטיות ומקרקעין אשר כלולים בתכניות התחדשות עירונית בהן בעלי הנכסים מעבירים את הקרקע אשר בבעלותם לידי היזם זמן רב לפני שהבעלות על הנכס החדש יירשם על שמם, 
מבחינה משפטית במקרה ונרשמה הערת אזהרה ולאחריה מופעלים הליכים משפטיים על המקרקעין, בגין חובות המוכר. זכותו של בעל הערת האזהרה תהיה חזקה מההליכים המשפטיים וזכות הבעלות תעבור אליו לאחר השלמת הליכי ביצוע העסקה בעוד חובותיו של המוכר יצטרכו להיכנס להליך גבייה באמצעים חלופיים ולא במימוש הנכס, על ידי נושיו.

> הצג תגובות

< הסתר תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שאולי יעניינו אותך

מבזקים

פועל נפגע מחפץ כבד – ונהרג

פועל כבן 50, נהרג באתר בנייה בסמוך ללוד. האיש נפגע מחפץ כבד, סבל מחבלה רב-מערכתית ופראמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותו במקום.

הצטרפו לניוזלטר של נדל"ן ניוז

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬

תיאור‭ ‬התפקיד‭:‬ לחברת‭ ‬בנייה‭ ‬יזמית‭ ‬ומבצעת‭ ‬מהמובילות‭ ‬במשק‭ ‬דרוש‭/‬ה‭ ‬מהנדס‭ /‬ת‭ ‬ביצוע‭ ‬בעל‭ /‬ת‭ ‬ניסיון‭ ‬בתחום‭. דרישות‭ ‬התפקיד‭: ‬ ‮- רישיון‭ ‬מהנדס‭ ‬ביצוע‭ / ‬בניין‭

דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬

לחברה‭ ‬יזמית‭ ‬בתחום‭ ‬הנדל‭"‬ן‭ ‬דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬בעל‭ ‬התפקיד‭ ‬יוביל‭ ‬את‭ ‬הפיתוח‭ ‬העסקי‭, ‬שווק‭ ‬ומכירה‭, ‬וניהול‭ ‬כלכלי‭ ‬של‭ ‬כלל‭ ‬תהליכי‭ ‬היזום‭ ‬בחברה‭…‬

דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬

לחברה‭ ‬יזמית‭ ‬בתחום‭ ‬הנדל‭"‬ן‭ ‬דרוש‭/‬ה‭ ‬מנהל‭/‬ת‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקי‭ ‬בעל‭ ‬התפקיד‭ ‬יוביל‭ ‬את‭ ‬הפיתוח‭ ‬העסקי‭, ‬שווק‭ ‬ומכירה‭, ‬וניהול‭ ‬כלכלי‭ ‬של‭ ‬כלל‭ ‬תהליכי‭ ‬היזום‭ ‬בחברה‭…‬